Çocuklar İçin Oyun Önerileri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çağımızda oyun oynamayan çocuk neredeyse kalmadı. Ebeveynler çocukları için güvenli oyunlar aramaktadır. Bizlerde onlar için Çocuklar için Oyun Önerileri rehberimizi hazırladık.

Roblox

Çocuklar İçin Oyun Önerileri
Çocuklar İçin Oyun Önerileri

Sürekli olarak oyuncu kitlesi giderek büyüyen Roblox, genç oyun severlerin yaratıcılıklarını ve zekalarını geliştirmesine olanak tanıyan eğlenceli bir simülasyon oyunudur. Üstelik ücretsiz olarak oynanabilen bu oyunda, kendi yaratmış olduğunuz veya diğer oyuncuların yaratmış oldukları evrenleri deneyimleyebileceğiniz oyun, pandemi dönemince aşırı ilgi gördü. 2020 yılının Ağustos ayı itibarıyla 160 milyona yakın online oyuncuya sahip olan Roblox, çıktığı tarihten günümüze dek popülaritesini hiç kaybetmedi diyebiliriz. 

Fortnite

Çocuklar İçin Oyun Önerileri
Çocuklar İçin Oyun Önerileri

Epic Games şirketinin dijital oyun platformlarında çok hızlı yükselmesini sağlayan dünyaca ünlü oyun Fortnite, herkes tarafından büyük bir ilgiyle oynanıyor. Ücretsiz olarak oynanabilen ancak oyun içi satın alımlar yapılmasına olanak tanıyan bu oyunda amacınız rakiplerinizle farklı oyun modlarında mücadele etmektir. Oyunun Fortnite Creative adındaki kısmı ise savaşmadan oyuncuların yaratıcılıklarını göstermelerine olanak tanımaktadır. Fortnite’ı oynayabilmek için Epic Games’in ‘launcher’ programını bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Bu oyun mobil üzerinden de oynanabiliyor.

Cuphead

Çocuklar İçin Oyun Önerileri
Çocuklar İçin Oyun Önerileri

Geçmişe gönderme yapan Cuphead, zaman zaman bizi sinirden küplere bindirecek gibi gözüküyor. Oyun içerisinde her nokta da kayıt imkanı bulunmuyor ve oyun çok zorlaşıyor. Bu tarzda geçmişe bir gönderme yapan hissiyatı uyandıran Cuphead, zoluğu can sıksa bile görsel kalitesi ve basit oynanış tarzı arada ki farkı kapatıyo. Her yaşa hitap eden bu oyun sizlere eğlenceli vakit geçirmeyi vaad ediyor. Cuphead; PC, Xbox ve Nintendo Switch sistemlerinde oynanabiliyor.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Çocuklar İçin Oyun Önerileri
Çocuklar İçin Oyun Önerileri

Küçükten büyüğe herkesin ilgisini çeken Örümcek-Adam her daim ilgi odağında olmuştur. Bunun marvel filmlerinin de etkisinin çok büyük olduğunu söyleyebiliriz. Son zamanlarda filmleriyle büyük ses getiren Örümcek-Adam oyununun PlayStation 4 ve PlayStation 5 için piyasaya çıkan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’i de hem oynanışıyla, hem de görselliğiyle tek kelime ile büyüleyici bir deneyimi sizlere sunuyor.
Marvel’s Spider-Man Remastered oyunu da yakın zamanda PC‘ye geleceği duyuruldu.

Minecraft

Çocuklar İçin Oyun Önerileri
Çocuklar İçin Oyun Önerileri

Çıktığı günden beri popüleritesini giderek arttıran ve halen, özellikle yaşı küçük oyuncular tarafından beğenilerek oynanan Minecraft, oyuncuların yaratıcılıklarını geliştirmek için piyasada bulabilecekleri en iyi oyunlardan bir tanesi.

Super Mario Odyssey

Çocuklar İçin Oyun Önerileri
Çocuklar İçin Oyun Önerileri

Nintendo’nun en meşhur oyunu olan ve çocukluğumuzun kahramanı Super Mario, Nintendo Switch sisteminde Super Mario Odyssey’e kavuştu ve kelimenin tam anlamıyla yer yerinden oynadı. Çıktığı günden itibaren genç oyun severlerin en çok tercih ettikleri oyunlar arasında yerini alan Super Mario Odyssey, aynı ekranda iki oyuncu oynanabilme özelliğine sahip.

Rayman Legends

Çocuklar İçin Oyun Önerileri
Çocuklar İçin Oyun Önerileri

Hem oynanışıyla, hem de görselliğiyle etki yaratan bir başka platform oyunu da Rayman Legends. YEski bir oyun olmasına karşın, eskimeyen oynanışı ve görselliği ile 2022 yılında bile zevkle oynayabileceğiniz oyun, giderek zorlaşan oyun yapısıyla sizi oyuna kitliyor. Rayman Legends’ın yanında, aynı oynanışa sahip Rayman Origins de yine genç oyuncuların keyifle oynayacakları bir başka iyi platform oyunu.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank: Rift Apart
Ratchet & Clank: Rift Apart

PlayStation 5’in en eğlenceli oyunlarından biri olan Ratchet & Clank: Rift Apart, PlayStation 2 döneminden beri hayatımızda olan Ratchet & Clank ikilisinin ‘en yüksek çözünürlükte görüldükleri oyun’ olma unvanını elinde tutuyor. Oyun o kadar hareketli, görsellik o kadar muhteşem ki bu oyunu ekranda bir kez görüp denememek neredeyse imkansız.

Unravel 2

Unravel 2
Unravel 2

Electronic Arts’ın en iyi işlerinden bir tanesi olan Unravel 2, hem refleks, hemde akıl gerektiren, aksiyon sahneleriyle platform oyunudur. İpten figürleri kontrol ettiğimiz oyunda, ipliğin nimetlerini kullanarak engelleri aşmaya çalışıyoruz. Her ne kadar çok yeni bir oyun olmasa da halen bu oyuna benzer bir oyun geliştirilmedi ve oynanmayı sonuna kadar hak ediyor.

Rocket League

Rocket League
Rocket League

Birilerinin vurulmadığı veya silahların patlamadığı ama bu tip oyunlardakinden çok daha fazla adrenalin barındıran bir spor müsabakası olan Rocket League, o kadar iyi bir oyun ki 2022 yılında bile binlerce oyuncuya sahip. Arabaları ve arabaların özelliklerini kullanarak bir çeşit ‘futbol maçı’ yaptığımız oyun, mücadelesiyle hem eğlendiriyor, hem de reflekslerinizi test ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir